CANLI | A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz açıklamalarda bulunuyor

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ay-Yıldızlıların Ermenistan ve Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşmalar öncesinde basın toplantısı düzenliyor.

Stefan Kuntz’un açıklamaları şu şekilde:

“Kesinlikle gelecek sene Almanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda olmalıyız. Bunu bekleyebilirsiniz. Bunu çok istiyorum. Bir Alman olarak Türk Milli Takımı’nı Almanya’da temsil etmek istiyorum. Takım halinde geldiğimizden beri iyi adımlar attık, iyi gelişiyoruz. Birçok yolculuk var önümüzde. Burada FIFA sıralamasında bizden üstün takımları yenmemiz gerektiğini biliyoruz. Hırvatistan, iki büyük turnuvada son 4’e kalmayı başardı. Takımımız da bulunan oyuncular, kalite ve performans yönünden EURO 2024’e gidebilecek seviyede.”

FERDİ KADIOĞLU İTİRAFI

“Türk Milli Takımı’nı seçmeleri için Salih Özcan ve Mehmet Can’ın yanında Ferdi için de büyük çaba sarf ettik. Kariyerleri adına daha iyi olacağına ikna ettik. Yönetimle ileriye dönük neleri daha iyi yapabiliriz diye konuştuğumuzda bunu da görüştük. Hamit Bey de eski zamanlarından çok iyi bilir. Onların zamanında Avrupa büroları vardı. Gözlemciler vardı. Biz de bu konuda istişare ediyorduk. Mehmet Can, bugüne kadar hiç Milli Takım düzeyinde oynamadı. Bu yüzden alışması süre alacaktır. Onu dahil etmemizin sebeplerinden biri de bu aile ortamına adapte olmasını sağlamak.”

“Salih Uçan’ın performansına göre Milli Takıma katılıp katılmayacağına karar vereceğiz. Salih Uçan ile ilgili bazı olumsuz haberler yer aldı medyada. Salih ile görüştük. Tayyip Talha’nın yerine şu an için kadroya bir oyuncu daha almayı planlamıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir