Açıklamalar peş peşe geliy: Tel Aviv seferleriyle ilgili karar verildi

THY’nin resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, Tel Aviv seferlerini etkileyen olaylar nedeniyle, bugün dahil olmak üzere ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 7-9 Ekim (dahil) tarihleri arasındaki tüm THY ve AnadoluJet Tel Aviv seferlerine kayıtlı yolculara ilave haklar tanındığı belirtildi.

Ücret kurallarına bakılmaksızın 9 Ekim tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla tanınan ilave haklara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Rezervasyon ve parkur değişiklikleri varış noktasının aynı bölgede olması ve talep edilen değişikliğin aynı kabin sınıfında olması kaydıyla, yeni rezervasyonun 30 Kasım 2023 (dahil) tarihine kadar olan THY uçuşlarına yapılması durumunda: aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır. Yapılan değişiklikler, yolcumuzun seyahat planını etkiliyorsa aynı biletteki diğer uçuşlarının aynı kabin sınıfında olması kaydıyla aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.”

“ÜCRET KURALLARINA BAKILMAKSIZIN CEZASIZ İADE”

Duyuruda, tüm THY veya AnadoluJet seferlerine kayıtlı yolcuların iade işlemlerinin 9 Ekim (dahil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla, hiç uçulmamış biletlerin, ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade edileceği ve kısmen uçulmuş biletlerin ise involuntary (istek dışı iade) kapsamında uçulmamış kısımları için iade yapılacağı ifade edildi.

BİLET SÜRESİ ÜCRETSİZ UZATILABİLECEK

Ayrıca herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletlerin geçerliliği 30 Kasım’a kadar da uzatılabileceği kaydedildi. Duyuruya ilişkin detaylı bilgiler THY’nin internet adresinde yer alıyor.

Öte yandan THY’nin Tel Aviv uçuşları, Ben Gurion Havalimanı kaynaklı sorunlar nedeniyle gecikmeli olarak yapılıyor.

LUTFHANSA UÇUŞLARI DURDURDU

Bir şirket sözcüsü Agence France-Presse’ye yaptığı açıklamada, ​​havayolu firması Lufthansa’nın bugün İsrail’e olan uçuşlarını azaltmaya karar verdiğini söyledi.

Lufthansa şirket sözücüsü: “Tel Aviv’deki mevcut güvenlik durumu nedeniyle, Alman grup Frankfurt’a yalnızca bir uçuş gerçekleştirecek ve bu Cumartesi günü Tel Aviv’e son uçuşu olacak. Tel Aviv’den Lufthansa’nın diğer tüm uçuşları iptal edildi.”

HAMAS, RAMON HAVALIMANI’NI ROKET ATIŞIYLA HEDEF ALDIKLARINI DUYURDU; İSRAIL YÖNETİMİ HAMAS’I YALANLADI

Hamas, İsrail’in güneyinde yer alan Ramon Havalimanı’nı hedef alan roket atışlarının olduğunu söyledi.

Amerikan United, Delta ve American Airlines ile Alman Lufthansa ve İngiliz British Airways, Tel Aviv yerine uçuşlarını İsrail’in güneyindeki Ramon Havalimanı’na yönlendirdi.

AFP’nin aktardığına göre bir Hamas sözcüsü atılan roketin 250 kilogram ağırlığında büyük bir roket olduğunu söyledi ve tüm havayolu şirketlerinden de İsrail’e giden tüm uçuşlarını iptal etme çağrısında bulundu.

Bir İsrailli yetkili de Reuters’a konuşarak, Hamas’ın “roketlerle hedef aldık” açıklamasını yalanladı. Yetkili, Ramon Havalimanı’nın faaliyetlerine devam ettiğini duyurdu.

Gün içerisinde bazı uluslararası havayolu şirketleri Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’na olan uçuşları çift taraflı durdurmuş, havayolu yönetimi de mevcut uçuşların Ramon Havalimanı’na yönlendirildiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir