Depremzede kiracının dükkanına yağma

Forum Trabzon AVM’de ilginç bir olay yaşandı. AVM’de kiracı olan depremzede Tuğba Beyaz’a ait iş yerinin sözleşme bitiş tarihinden bir gün önce AVM müdürü talimatıyla, AVM personeli tarafından boşaltıldığı iddia edildi.

Şüpheliler hakkında “Hırsızlık, Yağma, Hakaret, Tehdit, Mala Zarar Verme, İş yeri dokunulmazlığının ihlali” suçlarından suç duyurusunda bulunuldu.

GÜVENLİK KAMERASINDAN İŞ YERİNİ TAKİP EDERKEN ŞOK YAŞADI

Olay esnasında Gaziantep’te bulunan Tuğba Beyaz, Forum AVM’deki 12 metrekarelik ni güvenlik kameralarından takip ederken gördükleri karşısında şok yaşadı. Şikayet dilekçesindeki ifadelere göre; Tuğba Beyaz, tanımadığı AVM personeli şahısların AVM içindeki iş yerine zorla girip, kilitli dolapları açıp mallarını, bilgisayar, diğer cihaz ve malzemelerini aldığını ve kiosku sökmeye başladıklarını gördü.

Kamera görüntülerinden bu işi fiilen yapan ve başında bulunan kişilerin fotoğraflarını çeken iş yeri sahibi Beyaz, birden kameraların kapatıldığını yapılan suç ve suçluların gizlenmeye çalışıldığını iddia etti.

SÖZLEŞME TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE İŞ YERİNİ BOŞALTTILAR

İşyeri sözleşmesinin bitiş tarihi 01 Aralık 2023 olmasına rağmen 30 Kasım 23.00 sıralarında yaşanan şikayet konusu olayın, AVM’lerden sorumlu yetkilisi M. Erkoç’un emir ve talimatıyla, Forum Trabzon AVM Müdürü B. Şakar ve denetim personeli G. Kırali’nin organize ettiği ve AVM temizlik ve teknik personellerine yaptırıldığı öne sürüldü.

O gün o saatte kimin AVM’de çalıştığının ve olduğunun HTS kayıtlarından araştırılması talep edildi.

İŞYERİ ÇALIŞANI YÖNETİM TARAFINDAN TEHDİT EDİLMİŞ

İş yeri çalışanı H. Aydemir’in görgü tanığı sıfatıyla yaşananları karakola intikal ettirmesinin ardından bir gün sonra AVM yönetimindeki bahsi geçen isimler tarafından çağırıldığı ve “Bir daha bu AVM’ye giremezsin, neye bulaştığının farkında mısın? Demek bizi şikayet ediyorsun?” şeklinde tehdit ve hakaret de içeren korkutma maksatlı konuşma yapıldığı da şikayet dilekçesinde yer aldı.

MİLYONLUK YATIRIM BUHAR OLDU

Şikayet dilekçesinde yer alan ifadelere göre, 12 metrekare alandan toplam 2 milyon 298 bin lira değerinde ekipman ve mobilya yağmalanarak çalındı.

İşyeri sahibi Beyaz’a ait ürünlerin ve tüm cihaz ve mobilyalarının Forum Trabzon AVM’de olması ihtimaline karşı AVM’de suça konu mallara el konulması, tehditlere karşı da koruma kararı talep edildi.

AVM yönetiminin bu alanı daha yüksek bir fiyata başka bir firmaya verdiği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir