Egeli Sinemacı Akademisyene “En İyi Yönetmen” Ödülü

Ege Üniversitesi (EÜ) Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Onur Orkan Akşit’in “Playback” isimli kısa filmi, Atina’da düzenlenen Greece International Film Festivalinde “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görüldü.

Sinemanın herkes tarafından erişilebilir olması amacıyla, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Greece International Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Kısa, Orta ve Uzun Metrajlı Film kategorilerinde ödüllerin verildiği festivalde, Dr. Öğretim Üyesi Onur Orkan Akşit, “Playback” isimli kısa filmi ile kısa film dalında “En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi oldu.

EÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Parsa ve Dr. Öğretim Üyesi Onur Orkan Akşit’i makamında ağırlayan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Birbirinden farklı ulusal ve uluslararası film festivallerinden ödülle dönen öğrenci ve akademisyenlerimiz Ege Üniversitesinin gururu olmaya devam ediyor. Değerli hocamız Dr. Akşit, kısa filmi ile katıldığı Yunanistan Uluslararası Film Festivalinde en iyi yönetmen ödülünü aldı. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir