İflas davası açtı denilen Banko Burger’den açıklama: Dava Banko Burger için değil, sos üreten BFS markasıyla ilgili

Medyada İstanbul Anadolu 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda Banko Merkez Gıda Üretim Turizm A.Ş.’nin iflasının talep edildiği ve borca batık durumdaki şirketin açtığı davada ilk duruşmanın 8 Mayıs’ta yapılacağı bildirildi.

Ancak iflas davasının Banko Burger ile bir ilgisinin olmadığı açıklandı.

Şirket avukatı Necmettin Yalçın Salt Patronlar Dünyası’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Konu Banko Burger ile ilgili değil. İflas davası Banko Merkez Gıda’nın markası olan Banko Food Solution, yani BFS ile alakalı. BFS sadece sos üretimi, catering ve paketleme gibi alanlarda hizmet veriyor.”

BANKO BURGER VE İFLASI İSTENEN BFS AYRI İKİ ŞİRKET

“Fevzi Cengizhan Öztunalı’nın Banko Burger ile alakası yoktur. Kendisi BFS’nin ortağıdır ve aynı zamanda müdürüdür. Banko Burger’in sahibi Bora Bozankaya’dır. Öztunalı ile Bozankaya’nın ortaklığı BFS’den ibarettir. Yani Banko Burger ile BFC tamamen farklı iki şirkettir. “

İFLASI KASTİ OLARAK KENDİSİ İSTİYOR

“Fevzi Cengizhan Öztunalı 17 Ocak’ta noter aracılığıyla iflası kasti olarak kendisinin istediğini ve aynı zamanda da müdürlükten istifa ettiğini belirttiği bir ihtarname göndermiştir.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

“Biz bu durum üzerine mali durumun gözden geçirilip gerçeğin ortaya çıkartılması için akademisyenlerle anlaşıp bir rapor hazırlamasını istedik. Bu raporun ardından Fevzi Cengizhan Öztunalı hakkında hileli iflastan suç duyurunda bulunacağız. Bu süreç devam ediyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir