Konya’da cezaevindeki eşine uyuşturucu gönderen kadın tutuklandı

Konya’da cezaevindeki hükümlü eşine, kargo paketiyle uyuşturucu gönderdiği öne sürülen kadının yargılanmasına başlandı.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık Ö.K, avukatı ve tanık olarak eşi S.K. katıldı.

AA’nın haberine göre, söz verilen Ö.K. ifadesinde cezaevindeki eşinin haziranda kendisinden yazlık kıyafet istediğini söyledi.

Evde bulunan ve daha önce eşinin kullandığı kıyafetleri hazırlayıp kargoyla gönderdiğini aktaran Ö.K, “Eşim uyuşturucu kullanıyordu. Ben kullanmasını istemiyordum, tedavi gördü. Aralık ayında da uyuşturucu kullanmayı bırakmıştı. Gönderdiğim kıyafetlerin içinde uyuşturucu olduğunu bilmiyordum. Kıyafetleri kontrol etmeden gönderdim” diye konuştu.

‘DAHA ÖNCEDEN KULLANDIĞIM MADDELER KIYAFETLERİMDEN ÇIKMIŞ’

Duruşmada tanık olarak dinlenen S.K. de “Eşimden kıyafet istemiştim. Daha önceden kullandığım maddeler, eşimin gönderdiği kıyafetlerden çıkmış” dedi.

‘SAVUNMANIN SUÇTAN KURTULMAYA YÖNELİK OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR’

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, “Toplanan deliller neticesinde, her ne kadar sanık üzerine atılı suçu reddetse de savunmanın hayatın olağan akışına aykırı ve suçtan kurtulmaya yönelik olduğu anlaşılmıştır” diye konuştu.

Mütalaada sanığın “uyuşturucu madde ticareti yapma” ve “İnfaz kurumu veya tutukevine yasak eşya sokmak” suçundan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklanmasına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir