Mustafa Sandal, Urfa’da Yaşanan Korkunç Olaya Sessiz Kalmadı! “Bedeli Ne Olursa Olsun…”

Mustafa Sandal, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yaşanan yabancı uyruklu şahsın, 9 yaşındaki çocuğu istismar iddiasına, zehir zemberek sözlerle tepki gösterdi. Detaylar ?

İlk olarak Şanlıurfa’da yaşanan olayı hatırlatalım. Bozova ilçesinde, 21 yaşındaki Suriyeli bir fırıncının 9 yaşındaki erkek çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla ilçe ayağa kalkmıştı…

Olay 15 Ağustos akşamı meydana geldi. İstismarda bulunduğu iddia edilen yabancı uyruklu şahıs, vatandaşlar tarafından polise teslim edildi. Emniyetteki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan şahıs tutuklandı.

Mustafa Sandal ise yaşanan bu olaya sessiz kalmadı. “Bedeli ne olursa olsun ülkemizden defolup gideceksiniz” diyerek öfke kustu.

İşte Mustafa Sandal’ın “Ülkemde mülteci istemiyorum” hashtag’i ile yaptığı paylaşım…?

‘Şeref, namus, edep yoksunu bu mahlukların yaptıklarına ‘dur’ demenin vakti geldi de geçiyor bile. Bedeli ne olursa olsun ülkemizden defolup gideceksiniz! Benim artık şu kalan ömrümde 1. gündemim son nefesime kadar bu olacak!

Halkımız tepkisini göstermekte sonuna kadar haklıdır ama lütfen şiddete şiddetle yanıt vermeyelim, polisimize zorluk çıkarmadan sesimizi yükseltmek de mümkün. Bu olayı gündemden düşürmeyelim (şiddete başvurmadan), ta ki geldikleri yere dönene kadar.’

Yaşanan olayın ardından, Şanlıurfa Valiliğinden de ilk açıklama geldi;

‘14.08.2023 Pazartesi günü saat 22.15 sıralarında Bozova ilçemiz devlet hastanesinden Adli Vaka ihbarı alınmış, ekiplerimiz derhal devlet hastanesine sevk edilmiştir. Hastanede mağdur (M.Y) adlı çocuğun, yabancı uyruklu (F.K) adlı şüpheli şahsın cinsel istismarına uğradığını beyan etmesi üzerine, ivedilikle tahkikat başlatılmış ve şüpheli şahıs yakalanmıştır. Şanlıurfa Çocuk İzlem Merkezine sevk edilen Mağdur (M.Y) adlı çocuğun ailesine teslimiyle birlikte, ilgili kurumlarımızca başlatılan destek ve takip hizmetleri hassasiyetle sürdürülmektedir. 15.08.2023 tarihinde mahkemeye çıkartılan yabancı uyruklu (F.K) adlı şahıs tutuklanmıştır’ denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir