Taşınıyor mu? Hazine ve Maliye Bakanlığı Binasının Depreme Dayanıksız Çıktığı İddia Edildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Ankara Emek’teki binasına riskli raporu verildiği ve taşınma hazırlıkları yapıldığı iddia edildi.

Riskli görülen binadan Hazine’nin taşınma kararının çalışanlara sözlü olarak bildirildiği iddia edildi.

Ekonomim’den Mehmet Kaya’nın aktardığı iddialara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın geçmişte müsteşarlık olarak da kullanılan İnönü Bulvarı üzerindeki binasında çalışanlara sözlü bildirildiğine göre taşınma hazırlıklarının başladığı belirtildi. 

Henüz Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda olumlu ya da olumsuz resmi bir açıklama yapılmazken, depreme yönelik yapılan kontrollerde bina için riskli raporu verildiği öne sürüldü.

Halkbank için inşa edilen binaya Hazine Müsteşarlığı’nın geçmiş yıllarda yerleştiği bilinirken, ekonomi yönetimi için de sembol bir yapı olmuştu.

Kaynakların taşınma konusunda yer ve zaman bilgisi olmadığı belirtilirken, personele eşyalarını toplama talimatı verildiği de iddialar arasında dikkat çekti. 

Hazine Müsteşarlığı döneminin ardından Dış Ticaret Müsteşarlığına da ev sahipliği yapan binada, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmeden önce bakanlıkların da makamları yer aldı. 

2018 yılında oluşturulan Hazine ve Maliye Bakanlığı’yla Meclis’in karşısında bulunan eski Maliye Bakanlığı binasıyla birlikte Bakan makamı bulunan iki binadan biri olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir